Per pastaruosius kelis dešimtmečius sluoksninės plokštės pasirodė esančios revoliuciniu sprendimu statybos srityje.
Pagal apibrėžimą, ši medžiaga yra savaiminis elementas, kuris vienu metu atlieka dvi funkcijas - atitvėrimo (stogo ar sienos) ir šilumos izoliacijos.

6 priežastys, dėl kurių verta pasirinkti sluoksnines plokštes

Rinkai patiekiamos sluoksninės plokštės, kurių yra skirtingi:

 • ilgiai (nuo 2 iki 18 metrų)
 • storiai (nuo 40 iki 230 mm)
 • užpildai (putplastis, mineralinė vata, poliuretanas)
 • profiliavimas (lygus, mikroprofiliuotas, aiškios linijos, su grioveliais ir kt.)
 • apsauginės dangos (SP poliesteris, SP poliesteris „Perła Mat“, „Cesar“ PUR 55, aliuminio ir cinko), plokštės taip pat yra nerūdijančiojo plieno apvalkaluose
 • apvalkalų spalvos (tiek išorinių, tiek ir vidinių)

Kiekviena plokštė susideda iš kelių sluoksnių: užpildo su šilumos izoliacine medžiaga, plieno apvalkalo (išorinio ir vidinio) ir dangų, apsaugančių nuo mechaninių pažeidimų ir korozijos.

1 PRIEŽASTIS.

„LAIKAS – PINIGAI“

Palyginkime dvi populiarias pastato, pvz., skirto sandėliavimui, statybos technologijas.
Pirmu atveju išorinių pertvarų vaidmenį atliks trijų sluoksnių siena, antru – sluoksninės plokštės.

Investuotojas, kuris pasirenka pirmą sprendimą, vykdydamas užsakymą, privalės atlikti šiuos veiksmus: pastatyti sieną, įrengti šilumos izoliaciją ir galiausiai – išorinį sluoksnį.

Pasirinkus sluoksnines plokštes, objekto pastatymo procesas yra daug mažiau komplikuotas, todėl yra greitesnis ir visų pirma pigesnis. Plokštės yra sukomplektuotos, paruoštos greitam bet kokios konstrukcijos montavimui, pvz. plieninės.

Atsižvelgiant į dabartinę statybos paslaugų rinkos padėtį, darbo laiko sąnaudos atlieka lemiamą vaidmenį išlaidų optimizavimo procese. Kuo greičiau bus pastatytas objektas, tuo daugiau bus sutaupyta statybos išlaidų, kurios pastaraisiais metais labai išaugo. Trumpas objekto perdavimo terminas taip pat reiškia greitesnę jo eksploatavimo pradžią, o verslo investicijų atveju tai pagreitina pelno gavimą ir atsiperkamumą.

2 PRIEŽASTIS.

„TRYS ŠERDYS, T. Y. SPRENDIMAI, SKIRTI KONKRETIEMS POREIKIAMS“

Sluoksninės plokštės yra trijų rūšių. Kiekviena rūšis reiškia kitokį plokščių užpildymą. Taigi turime medžiagas, kurių užpildas pagamintas iš poliuretano, mineralinės vatos arba putplasčio. Kiekvienas sprendimas yra skirtas konkretiems poreikiams.

Sluoksninės plokštės su poliuretano užpildu.

Poliuretanas yra geriausia iš plačiai naudojamų šilumos izoliacinių medžiagų rinkoje. Po daugelio metų dominavimo tokių medžiagų, kaip mineralinė vata arba putplastis, ši medžiaga įsitvirtino netgi, o gal ir visų pirma būsto rinkoje naudojant kieto poliuretano putplasčio plokštes – Thermano.

Sluoksninės plokštės su šiuo užpildu visų pirma išsiskiria šilumos izoliacinėmis savybėmis. Šilumos laidumo koeficientui, kuris yra 0,022 W/mK, nėra lygių, dėl to šios rūšies medžiagą pasirenka užsakovai, norintys sumažinti objekto šildymo išlaidas.

Naudojant tokio tipo plokštes dar vienas privalumas – taupus pastato vidinės erdvės išnaudojimas. Pertvaros su geresne šilumos izoliacija – tai mažesnio storio sienelės (palyginti su kitų tipų plokštėmis arba plytų sienomis), išlaikant tuos pačius šilumos izoliacijos parametrus.

Taip pat svarbi nauda yra ir mažas medžiagos, iš kurios pagamintas užpildas, tankis (40 kg/m3). Ši savybė labai palengvina montavimą, nes statybvietėje nereikia naudoti specialių statybos mašinų.

Sluoksninės plokštės su mineralinės vatos užpildu

Antro tipo plokštės išsiskiria dviem privalumais – atsparumu ugniai ir garso izoliacija. Viena mineralinės vatos savybių yra jos atsparumas ugniai. Pasirinktos plokštės, kurias gamina „Balex Metal“, yra klasifikuojamos kaip EI 240, o tai reiškia, kad pertvaros sandarumas ir gaisro izoliacija išsilaiko 240 minučių. Tai yra gana ilgai, kad būtų galima saugiai palikti pastatą ir kuo labiau sumažinti gaisro metu patirtus nuostolius.

Antroji savybė yra svarbi, kai pertvara papildomai apsaugo nuo pernelyg didelio triukšmo. Geriausios plokštės turi gerą garso izoliaciją, kuri praktiškai reiškia garso izoliacijos indeksą iki 33 dB. 

Plokštės su putplasčio užpildu

Sluoksninių plokščių istorija prasidėjo nuo putplasčio (polistireno). Šio tipo užpildas prarado savo populiarumą, jį palaipsniui išstūmė mineralinė vata, visų pirma poliuretanas.

Lyginant visų trijų tipų plokštes, putplastis užima vietą tarp mineralinės vatos ir poliuretano, atsižvelgiant į jo šilumos izoliacines savybes, tačiau nusileidžia mineralinei vatai, atsižvelgiant į atsparumą ugniai.

Sluoksniuotos plokštės, kurių šerdis pagaminta iš putų polistirolo, yra taupus sprendimas ir gali būti sėkmingai naudojamas visur, kur yra taikomi griežti reikalavimai atsparumui ugniai ir šilumos izoliacijai. 

Plokščių jungimas

Priklausomai nuo poreikių, plokštes taip pat galima jungti vieną su kita. Tai taikoma medžiagoms, kurių užpildas pagamintas iš poliuretano ir mineralinės vatos. Toks sprendimas yra įmanomas tiek plokštėms su matomu tvirtinimu („standard“ tipo plokštės), tiek ir paslėptu tvirtinimu („plus“ tipo plokštės).

3 PRIEŽASTIS.

„O JEIGU IMTI IR SUJUNGTI KELIAS SPALVAS?“

Be pagrindinių pramoninių objektų funkcijų, vis daugiau dėmesio skiriama estetikai. Nuo to, kaip atrodys vieta, kurioje bus kuriamas verslas, nesvarbu, ar tai yra sandėlis, gamybos įmonė, parduotuvė ar automobilių salonas, dažnai priklauso nuo pasitikėjimo prekės ženklu. Todėl pastaruoju metu tapo svarbus individualumas, kurį investuotojas gali suteikti savo investicijai.

„Balex Metal“ savo pasiūlyme pateikia daug įdomių sprendimų, pradedant nuo profilių parinkimo, dangos tipo (pvz., matinės), iki apdailos spalvų (daugiau nei 30 skirtingų spalvų).

Įvairūs atrinkti raštai gali būti derinami tarpusavyje, dėl to gali būti pasiektas įspūdingas efektas, atkreipiantis dėmesį, taip pat pabrėžiantis vykdomo verslo pobūdį, nepriklausomai nuo to, ar šis stilius yra artimas klasikai ar modernizmui.

Dėl neakyto paviršiaus sluoksninės plokštės valomos lengvai ir greitai. Paprastai naudojami įprasti slėgio plovikliai. Medžiagos danga visiškai atspari vandens srovės poveikiui, todėl reguliariai valomas objektas daugelį metų atrodys kaip naujas.

4 PRIEŽASTIS.

„VISOS MEDŽIAGOS IŠ VIENO GAMINTOJO“

„Balex Metal“ plokštes galima įsigyti kartu su priedų rinkiniu. Priedus sudaro apdailos medžiagos (įvairių spalvų arba pagal plokščių apdailą), įvairių tipų tvirtinimo detalės, kuriomis pritvirtinamos plokštės prie bet kokio pagrindo (plieninio, gelžbetonio ar medinio). Investuotojas taip pat gali pasirinkti iš daugybės tarpinių ir sandariklių, kurie užtikrins aukščiausią pertvaros sandarumą.

Pasirinkus sluoksnines plokštes, verta apsvarstyti galimybę užtikrinti geriausią įmanomą šviesos patekimą. Tai užtikrina papildomas apšvietimas, pagamintas iš poliesterio, kuriam taip pat numatyta speciali apdaila. Dėl to visas objektas atrodo estetiškai ir yra gerai apsaugotas nuo išorinių sąlygų.

5 PRIEŽASTIS.

„VIENINTELĖ RIBA YRA VAIZDUOTĖ“

Objektus iš sluoksninių plokščių galima modifikuoti įvairiai. Medžiaga lengva apdorojama, dėl to projektuojamuose pastatuose langai ir vartai gali būti bet kuriose pasirinktose vietose.

6 PRIEŽASTIS.

„UNIVERSALUS PANAUDOJIMAS“

Keliaujant skersai ir išilgai Europos, negalima nepastebėti šimtų objektų, pastatytų iš sluoksninių plokščių. Įdomu tai, kad tai ne tik pramoninės paskirties objektai. Pastaruoju metu vis dažniau girdime apie investicijas į gyvenamąsias patalpas, ir negana to, daugelyje projektavimo biurų paruošiamos naujos tokio pritaikymo idėjos.

Sluoksninės plokštės yra skirtos sienoms ir stogams, tokio tipo plokštės paprastai naudojamos statant šio tipo pastatus:

 • sandėlius ir logistikos centrus
 • gamybos cechus
 • dirbtuves
 • šaldymo saugyklas ir šaldytuvus (tam skirtos PU-F aušinimo plokštės)
 • automobilių salonus
 • parduotuves
 • sporto ir poilsio patalpas (baseinus, arenas, sales)